• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

  • More Than Blue

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • Loki

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla Singular Point

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Boogie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Hi, Mom

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★★

  • The Dry

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½