Sort by

Jarrel has logged 31 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ill Manors

Ill Manors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Imp

The Black Imp

1905
×
Read the review Edit this entry  
15
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

1982
×
Read the review Edit this entry  
05
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

1981
×
Read the review Edit this entry  
04
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
Read the review Edit this entry  
04
The Majestic

The Majestic

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry