• The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Pam & Tommy

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Stalked in Paradise

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • Sundown

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Charli XCX: Alone Together

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • El Planeta

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Hand

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Murder on Middle Beach

  • Mank

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

  • Mainstream