RSS feed for Bailey
  • Hamilton

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Tell Me Who I Am

  • Undone

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★★★

  • One Red Nose Day and a Wedding

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Louis Theroux: The Night in Question

  • Leaving Neverland

  • Velvet Buzzsaw

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Report

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Late Night

    ★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Trevor Noah: Son of Patricia

  • Instant Family

    ★★★

  • Louis Theroux's: Altered States

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★

  • Maniac

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Destination Wedding

  • Sharp Objects

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

  • Under the Silver Lake