• Nope

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Little Things

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Missing 411: The Hunted

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Swallow

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½