Sort by

Joe has logged 273 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Edit this entry  
14
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry