Sort by

Joe has logged 67 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
31
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
SECT

SECT

×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
SECT

SECT

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Edit this entry  
30
Saw III

Saw III

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Read prior review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Edit this entry  
14
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Town

The Town

2010
×
Read prior review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry