Sort by
  • Romancham

    ★★

  • Iratta

    ★★★★

  • Thankam

    ★★★½

  • Pathaan

    ★★

  • Kaapa

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★½

  • Kooman

    ★★½

  • Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

    ★★½

  • Padavettu

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★

  • Chup

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • Blonde

  • Oru Thekkan Thallu Case

    ★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Thallumaala

    ★★★★

  • Nna Thaan Case Kodu

    ★★★★

  • Sita Ramam

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Paappan

    ★★

  • Malayankunju

    ★★★

  • Mahaveeryar

    ★★★

  • Ela Veezha Poonchira

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Kaduva

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Kochaal

    ★½

  • Major

    ★★★½

  • Vikram

    ★★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Udal

    ★★

  • Jack N Jill

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jana Gana Mana

    ★★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • Beast

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★½

  • Aavasavyuham

    ★★★★

  • Salute

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Pada

    ★★★★½

  • Bheeshma Parvam

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Aaraattu

    ½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Kallan D'Souza

    ½

  • Bro Daddy

    ½

  • Hridayam

    ★★★

  • Super Sharanya

    ★★½

  • Saudi Vellakka

    ★★★½

  • Keshu Ee Veedinte Nadhan

    ½

  • Kunjeldho

  • 83

    ★★★½

  • Ajagajantharam

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Sumesh & Ramesh

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Kaaval

    ½

  • Satyameva Jayate 2

    ½

  • Jan-e-Man

    ★★★½

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★