• Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Faya Dayi

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Kiss the Ground

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Plastic Wars

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Our Planet

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½