Sort by

Greg has logged 365 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gruffalo

The Gruffalo

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mister Magoo's Christmas Carol

Mister Magoo's Christmas Carol

1962
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Consultant

The Christmas Consultant

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spin

Spin

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All About Christmas Eve

All About Christmas Eve

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mrs. Miracle

Mrs. Miracle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fair Game

Fair Game

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Excision

Excision

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill for Me

Kill for Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Class Of ‘92

The Class Of ‘92

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trading Christmas

Trading Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Arthur

Arthur

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry