Greg has logged 50 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Broken Vows

Broken Vows

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secrets of Eden

Secrets of Eden

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dude

Dude

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Deception

Deception

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lake Placid 2

Lake Placid 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★
Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Girl 2

My Girl 2

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★½
Edit this entry  
04
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry