• Koyaanisqatsi

    ★★★★

  • Streetwise

    ★★★★

  • Voyage to Cythera

    ★★★★

  • Carving Magic

  • The Housemaid

    ★★★½

  • Possession

    ★★★½

  • Broadcast

    ★★★★

  • A Woman Under the Influence

    ★★★

  • The Red Balloon

    ★★★½

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★½

  • The Big Shave

    ★★★★★

  • Poetry in Motion

    ★★★★★

  • Alps

    ★★★★★

  • 45 Years

    ★★★½

  • Close Ties

    ★★★

  • Under the Volcano

    ★★★★

  • El Doctor

    ★★★★

  • Attenberg

    ★★★★★