Balam Balboa has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight in the Garden of Good and Evil

Midnight in the Garden of Good and Evil

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lolita

Lolita

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry