Balam Balboa has logged 36 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Monster House

Monster House

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
We Are the Nobles

We Are the Nobles

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry