sam has logged 31 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Wounds

Wounds

2019
×
Edit this entry  
27
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Texas Killing Fields

Texas Killing Fields

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eli

Eli

2019
×
★★
Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Mary

Mary

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry