Sort by

sam has logged 32 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry