Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cadaver

Cadaver

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hridayam

Hridayam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Meme Boys

Meme Boys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paper Rockets

Paper Rockets

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketry: The Nambi Effect

Rocketry: The Nambi Effect

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dejavu

Dejavu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maamanithan

Maamanithan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shadow of the Night

Shadow of the Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gargi

Gargi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Veetla Vishesham

Veetla Vishesham

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
D Block

D Block

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suzhal

Suzhal

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nenjuku Needhi

Nenjuku Needhi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don

Don

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Manmatha Leelai

Manmatha Leelai

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yutha Satham

Yutha Satham

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Maaran

Maaran

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Etharkkum Thunindhavan

Etharkkum Thunindhavan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vilangu

Vilangu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mahaan

Mahaan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pad Man

Pad Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anbarivu

Anbarivu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sabhaapathy

Sabhaapathy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
MGR Magan

MGR Magan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oh Manapenne!

Oh Manapenne!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Udanpirappe

Udanpirappe

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor

Doctor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry