Sort by
  • The Woman in the Window

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

  • Normal People

  • Emma.

  • Minari

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Sound of Metal

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Vivarium

  • Chernobyl

  • Swallow

  • Bohemian Rhapsody

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

  • Roma

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Hereditary

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • Okja

  • Wonder Woman

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Logan

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • 20th Century Women

    ★★

  • Split

  • La La Land

  • Raw

    ★★★★★

  • Sing Street

  • Captain Fantastic

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • Room

  • Carol

  • The Lobster

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Lucy

  • Maleficent

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • Chef

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Dallas Buyers Club

  • 12 Years a Slave

  • The Conjuring

  • Only Lovers Left Alive

  • Blue Is the Warmest Color