• Turning Red

  • House of Gucci

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Ethos

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Brahms: The Boy II

  • Little Women

    ★★★★

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Shaft

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Operation Cicero

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • One Love

  • Aquaman

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nun

  • First Man

    ★★★

  • Slender Man

    ★★½

  • Skyscraper

  • Tau

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Truth or Dare

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Arif V 216

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Forgotten

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★★

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★★

  • Please Stand By