Sort by

baltasz has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
Edit this entry  
13
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
½
Edit this entry  
13
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The American

The American

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Final Fantasy VII: Last Order

Final Fantasy VII: Last Order

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Love

Love

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★
Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Loneliest Robot in Great Britain

The Loneliest Robot in Great Britain

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
½
Edit this entry  
21
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry