• The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Thunder Force

  • Save Ralph

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Unhinged

    ★★

  • Out

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Float

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Catch-22

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½