RSS feed for BAMF
  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Queen & Slim

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Intruder

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★½

  • Alpha

    ★★½

  • Slender Man

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½