banallthemusic has logged 246 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boarding School

Boarding School

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Edit this entry  
14
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
10
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Brave

Brave

2012
×
Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Nine Months

Nine Months

1995
×
★★
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry