banallthemusic has logged 31 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
16
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read prior review Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry