RSS feed for Alexander

Alexander has logged 32 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
Read the review Edit this entry  
30
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Expendables

The Expendables

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry