Sort by

céline has logged 38 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
1995

1995

2020
×
Edit this entry  
30
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Colours

Colours

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
EVA

EVA

×
Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
28
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
28
Come Together

Come Together

2016
×
Edit this entry  
27
Difficult Girl

Difficult Girl

2020
×
Edit this entry  
27
Nutcracker

Nutcracker

2019
×
Edit this entry  
27
The Incredible Theft of Celine's Beloved

The Incredible Theft of Celine's Beloved

2020
×
Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emma

Emma

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stuart Hall Project

The Stuart Hall Project

2013
×
Edit this entry