Sort by

maddy 🧚‍♀️ has logged 18 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Relic

Relic

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
In My Room

In My Room

2020
×
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry