Sort by

maddy 🧚‍♀️ has logged 115 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Tuck Everlasting

Tuck Everlasting

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aftermath

Aftermath

2021
×
Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The National - Live at Sydney Opera House

The National - Live at Sydney Opera House

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★
Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★½
Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salt

Salt

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry