RSS feed for Rahmad

Rahmad has logged 33 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Koboy Kampus

Koboy Kampus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Romulus & Remus: The First King

Romulus & Remus: The First King

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Si Doel the Movie

Si Doel the Movie

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Chrisye

Chrisye

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry