• Don't Look Up

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Fast Five

    ★★★★

  • Fast & Furious

    ★★★

  • The Wrestler

    ★★★½

  • Death Defying Acts

    ★½

  • The Player

    ★★★½

  • Desperately Seeking Susan

    ★★★½

  • The Karate Kid

    ½

  • Blow Out

    ★★★★★

  • Dressed to Kill

    ★★

  • Salem's Lot

    ★★½

  • Dirty Ho

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★½

  • The Enforcer

    ★★★½

  • All the President's Men

    ★★★★

  • Taxi Driver

  • Dog Day Afternoon

  • Night Moves

  • Nashville

  • Brannigan

    ½

  • Shampoo

  • Five Shaolin Masters

    ★★½

  • A Woman Under the Influence

  • Death Wish

    ★★

  • Chinatown

  • The Conversation

  • Earthquake

    ★★★

  • Magnum Force

    ★★

  • Badlands

  • Cahill U.S. Marshal

    ★½

  • Bad Company

    ★★★★½

  • The Candidate

    ★★

  • The Great Northfield Minnesota Raid

  • The Culpepper Cattle Co.

    ★★★½

  • The Godfather

  • The Cowboys

    ★★

  • Dirty Harry

    ★★½

  • The French Connection

  • Billy Jack

    ★½

  • Shaft

  • McCabe & Mrs. Miller

  • Big Jake

    ★★

  • Little Big Man

  • Perfect Friday

    ★★★

  • Chisum

    ★½

  • Bloody Mama

    ★½

  • Assignment Terror

    ★★★★

  • A Quiet Place to Kill

    ★½

  • Patton

  • Alice's Restaurant

    ★½

  • The Wild Bunch

  • Barbarella

  • Coogan's Bluff

    ★½

  • Night of the Living Dead

  • The Green Slime

    ★★★½

  • Wild in the Streets

    ★½

  • The Graduate

  • Bonnie and Clyde

  • The Dirty Dozen

  • Blow-Up

  • The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

    ★★½

  • The Chase

    ½

  • Dr. Goldfoot and the Bikini Machine

    ★★★★

  • How to Stuff a Wild Bikini

    ★★★★½

  • Seance on a Wet Afternoon

    ★½

  • The Best Man

    ★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

  • From Russia with Love

  • Shock Corridor

  • Twice-Told Tales

    ★★★★

  • Hud