• No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Il buco

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • A World Free of Crisis

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Seance

    ★★★

  • Hell's Garden

    ★★

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Power

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Gaia

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • My Body Will Bury You

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Fulci Talks

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Limbo

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • We Still Talk

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Guest Room

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Rigor Mortis Show

  • The Bloodhound

    ★★

  • The Philosophy of Horror: A Symphony of Film Theory

    ★★★½

  • The Beast

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Vera De Verdad

    ★★½

  • Happiest Season

  • Poppy Field

    ★★★½

  • Kindred

    ★★½

  • Mank

    ★★★