• No Time to Die

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • INU-OH

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Another World

    ★★★★

  • Anatomy of Time

    ★★½

  • America Latina

    ★½

  • On the Job: The Missing 8

    ★★★

  • Pietro il grande

  • The King of Laughter

    ★★★★

  • The Shift

    ★★

  • Sandstorm

    ★★

  • Heltzear

    ★★½

  • Freaks Out

    ★★½

  • Giulia

    ★★★½

  • The 7 Days of Bergamo

    ★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Once Upon a Time in Calcutta

    ★★★

  • Reflection

    ★★★

  • Hair Tie, Egg, Homework Books

    ★★½

  • The Box

    ★★

  • The Great Movement

    ★★★

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★½

  • Happening

    ★★★½

  • The Inner Cage

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Peacock’s Paradise

    ★★★

  • Official Competition

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Amira

    ★★★½

  • Il buco

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • The Queen of Hearts

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Atlantide

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Cathedral

    ★★★½

  • Coriandoli

  • Leave No Traces

    ★★★½

  • Django & Django

    ★★★

  • Semiotic Plastic

    ★★★★

  • Life Of Crime 1984-2020

    ★★★★

  • The Hole in the Fence

    ★★

  • Promises

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Night

    ★★★

  • The Boob Fairy

  • Karmalink

    ★★★

  • The Giants

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • France

    ★★★½

  • Marx Can Wait

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Three Floors

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • A Chiara

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • For Lucio

    ★★★½