Marco has logged 44 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
DAU. String Theory

DAU. String Theory

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Szamanka

Szamanka

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Strangers

House of Strangers

1949
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Illusion

Illusion

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wild River

Wild River

1960
×
★★★★
Edit this entry  
20
DAU. Brave People

DAU. Brave People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Blue Note

The Blue Note

1991
×
★★½
Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jubilee

Jubilee

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Lucky Stars

My Lucky Stars

1985
×
★★½
Edit this entry  
09
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Meat

Meat

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zappa

Zappa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Baby Doll

Baby Doll

1956
×
★★★★
Edit this entry  
03
Burn!

Burn!

1969
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tristana

Tristana

1970
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★½
Edit this entry