barb3 has logged 179 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Snapper

The Snapper

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
An Open Secret

An Open Secret

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Agnes Browne

Agnes Browne

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taken 3

Taken 3

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry