• Draug

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★★

  • Porco Rosso

    ★★★½

  • Pom Poko

    ★★★★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★