Sort by

👽 Zara 👽 has logged 344 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prancer

Prancer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nutcracker: The Motion Picture

Nutcracker: The Motion Picture

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret of the Nutcracker

The Secret of the Nutcracker

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
19
The Nutcracker

The Nutcracker

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nutcracker

The Nutcracker

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nutcracker Sweet

The Nutcracker Sweet

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magic Christmas Tree

Magic Christmas Tree

1964
×
Read the review Edit this entry  
02
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiness

Happiness

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
Read the review Edit this entry  
23
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sticky Fingers of Time

The Sticky Fingers of Time

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snow White

Snow White

1990
×
Read the review Edit this entry  
16
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Granted!

Granted!

2014
×
Edit this entry  
14
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Edit this entry