Sort by

👽 Zara 👽 has logged 30 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Throne of Elves

Throne of Elves

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solaris

Solaris

1972
×
Read the review Edit this entry  
25
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Faeries

Faeries

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1908
×
Read the review Edit this entry  
18
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wolf

Wolf

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Frog Princess

The Frog Princess

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tron

Tron

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry