Sort by

👽 Zara 👽 has logged 32 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Light Up the Night

Light Up the Night

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
Read the review Edit this entry  
27
Scales: Mermaids Are Real

Scales: Mermaids Are Real

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Ken Park

Ken Park

2002
×
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Family Blood

Family Blood

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Came Out Only at Night

The Man Who Came Out Only at Night

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No End

No End

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tender Tale of Cinderella Penguin

The Tender Tale of Cinderella Penguin

1981
×
Read the review Edit this entry  
05
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
Read the review Edit this entry