Sort by

👽 Zara 👽 has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Journey

White Journey

1980
×
Read the review Edit this entry  
30
Caprice

Caprice

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie & Chelsea: The Lost Birthday

Barbie & Chelsea: The Lost Birthday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret of Magic Island

The Secret of Magic Island

1956
×
Read the review Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry