RSS feed for chun
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Summer Days with Coo

Summer Days with Coo

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry