• Luca

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

  • Bobo the Monkey

  • Burrow

    ★★★★★

  • Long Toast

  • Sundown

  • My Friend Who Shines in the Night

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

  • Soul

  • Run

  • Colza

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Losing to Alexis Lee

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • MidWest

  • Da 5 Bloods

  • Out

  • Uproot

  • Rhubarb

  • The Kitchlets

  • Porridge Story

  • The Half of It

  • Middleditch & Schwartz

  • Tigertail

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

  • Eyimofe (This Is My Desire)

    ★★★★★

  • Onward

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Hudson Geese

  • Bad Boys for Life

  • Loop

  • Darbar

  • The Cypher

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Wind

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Spies in Disguise

  • Frozen II

  • Klaus

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Pangu

  • Undateable John

    ½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Abominable

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Saaho

    ½