Sanjna has logged 347 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Your Last Day on Earth

Your Last Day on Earth

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
Read the review Edit this entry  
30
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Amarcord

Amarcord

1973
×
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
Read the review Edit this entry  
26
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charulata

Charulata

1964
×
Read the review Edit this entry  
24
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creature Comforts

Creature Comforts

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
Read the review Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
05
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Dead Right

Dead Right

1993
×
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl Was Here

Pearl Was Here

2013
×
Edit this entry  
14
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Design for Living

Design for Living

1933
×
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
Read the review Edit this entry  
10
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
Read the review Edit this entry  
09
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
Read the review Edit this entry  
05
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Lil Hell Raisers

Lil Hell Raisers

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
Read prior review Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
Vampyr

Vampyr

1932
×
Edit this entry  
22
Infinite Water

Infinite Water

2015
×
Edit this entry  
22
Wild Wild Ham

Wild Wild Ham

2013
×
Edit this entry  
22
Strange Wonderful

Strange Wonderful

2014
×
Edit this entry  
22
Goodbye Rabbit, Hop Hop

Goodbye Rabbit, Hop Hop

2013
×
Edit this entry  
22
A Gum Boy

A Gum Boy

2010
×
Edit this entry