• Hustle

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ½

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • North Terminal

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Desvirtude

  • Old

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Belle

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • All the Crows in the World

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Sentinelle

    ½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Pelé

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Red Dot

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★

  • Below Zero

    ★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Distopia

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Crua

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★