• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Milkwater

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Hillary

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Light My Fire

  • Lake Michigan Monster

    ★★★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Into the Inferno

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Café Society