Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hillary

Hillary

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry