• Don't Look Up

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Serpent

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • The Prado Museum: A Collection of Wonders

    ★★★

  • RIAFN

    ★★★★

  • Gauguin a Tahiti - Il Paradiso Perduto

    ★★★

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★

  • Sara e Marti - Il Film

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Tintoretto: A Rebel in Venice

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Killing

    ★★★

  • The Body

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Non-Fiction

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Hotel by the River

    ★★★½

  • A Land Imagined

    ★★

  • Capernaum

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • At War

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • Loro 1

    ★★

  • Transit

    ★★½

  • Boys Cry

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Kusama : Infinity

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

    ★★½

  • Little Tito and the Aliens

    ★★★

  • Voyeur

    ★★★

  • Cocaine Prison

    ★★★

  • What Will People Say

    ★★★

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Nico, 1988

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Have You Seen the Listers?

    ★★½