Sort by

Ronan has logged 1,016 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Kisses

Kisses

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One for the Money

One for the Money

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Well Digger's Daughter

The Well Digger's Daughter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nate & Margaret

Nate & Margaret

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Letter to Elia

A Letter to Elia

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reboot

Reboot

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sassy Pants

Sassy Pants

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Up

21 Up

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love

Love

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rites of Spring

Rites of Spring

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
7 Plus Seven

7 Plus Seven

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Do-Deca-Pentathlon

The Do-Deca-Pentathlon

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Teddy Bear

Teddy Bear

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Souls

Silent Souls

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Entrance

Entrance

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bag of Hammers

A Bag of Hammers

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
General Orders No. 9

General Orders No. 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Assault

The Assault

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
X Game

X Game

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Little Bit Zombie

A Little Bit Zombie

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tim Robinson: Connemara

Tim Robinson: Connemara

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Better Things

Better Things

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We 3

We 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lemmings, Part 2 – Injuries

Lemmings, Part 2 – Injuries

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lemmings, Part 1 – Arcadia

Lemmings, Part 1 – Arcadia

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Paths to the Lake

Three Paths to the Lake

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry