RSS feed for sarah

sarah has logged 35 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Deep in the Valley

Deep in the Valley

2009
×
Edit this entry  
04
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Resurrection of Jake the Snake

The Resurrection of Jake the Snake

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
Batman

Batman

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry