RSS feed for Ashley

Ashley has logged 537 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Punchline

Punchline

1988
×
Edit this entry  
21
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Short Eyes

Short Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Checking Out

Checking Out

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tanner '88

Tanner '88

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raining Stones

Raining Stones

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pushing Tin

Pushing Tin

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where the Truth Lies

Where the Truth Lies

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bolt

Bolt

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emelie

Emelie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guest

The Guest

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
Edit this entry  
17
Missing

Missing

1982
×
Read the review Edit this entry