• The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★★½

  • Making The Witcher: Season 2

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Reminiscence

  • Raging Fire

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Cursed

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • GOBY

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Brian Regan: On the Rocks

  • Boss Level

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • The Hand

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • The Phenomenon

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Bloody Hell

    ★★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Making The Witcher

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Extraction

    ★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½